teadmatus 10.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere.
Mul on küsimus et kas on võimalik et olen rase kui rinnad on valulikud???..vahekorrast on juba 6 päeva möödas ja me küll ei kasutanud kondoomi aga partner ei lasnud seemnepurset ka sisse. Tegin rasedustesti mingi 2 päeva peale vahekorda ja õhtul...kuigi juhendis oli öeldud et kõige paremini näitab tulemusi kui teha hommikul. Mul tuli testi vastus negatiivne aga ma tahaks ikkagi kindel olle et ma pole rase, sest ma ei saa sellest ka vanematele rääkida. Kas test näitab ikka õigesti kui teha õhtul ja nii väheaega(2 päeva) on alles vahekorrast möödas???...olen väga mures.
Ja veel on küsimus: Kas 15 aastased saavad ikka vanema teadmata aborti teha ja kui palju see maksab???
jään ootama ja tänan vastuse eest juba ette ära

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Teie ärevus on mõistetav, kuid tehke sellest endale kasulikud järeldused: pöörduge noorte nõustamiskabinetti, et saada nõustamist soovimatust rasedusest hoidumise kohta ja soovimatutest suguhaigustest hoidumise kohta.
2. Lugege Eestis kehtivat "Raseduse katkestamise ja steriliseerimise seadust", dets. 1998.
3. Raseduse 1. tunnus on menstruatsiooni peetus, mida kogu maailmas arvestatakse m.tsükli 36. päevast.
Vaid aeg annab arutust.
4. Raviteenuste hinnad on www.haigekassa.ee.