rasedus ja müoom 07.01.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mulle tehti lootevee uuring ja selle käigus avastati müoom(6cm).Arst rahustas,et sellest ei ole ohtu ei minu ega lapse tervisele,vaja ainult silma peal hoida.Ta arvas,et see võib seoses raseduse arenemisega ka ise kärbuda.Tahan teada,kas see tõesti on nii süütu?Millega ma peaksin arvestama?Kas iiveldus võib olla ka müoomiga seotud?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Müoom on emaka lihasest lähtunud healoomuline kasvaja. Seda, kas ta võib tüsistada raseduse või sünnituse kulgu, sõltub müoomi suurusest ja sellest, kus ta konkreetselt kasvab. Usaldage oma raviarsti. Kui Teie raviarsti arvates ei põhjusta see Teile probleeme, siis küllap see nii ka on. Ilma Teid ja Teie uuringute vastuseid nägemata ei ole võimalik sellele küsimusele vastata. Suure tõenäosusega ei ole Teie iiveldustunne müoomiga seotud.
Tervitades Aire Sekavin