perekool ja võimlemine 28.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Küsimusi kokku neli:

Kas Tartu Ülikooli Naistekliinikus on loenguid, seminare vms ka väikese rasedusega naistele? Praegu käsil 21. nädal.

Millal üldse peaks alustama perekooli loengutest osavõtmisega? Olen kuulnud, et enne 30. nädalat sinna naisi eriti ei oodata.

Kas Tartus pakutakse ka võimlemistunde rasedatele (kliinikumis või erakliinikutes vms.)?

Kas herpes huulel ja/või ninas mõjutab mingil moel loodet või on ohtlik ennekõike siiski suguteede herpes?

Ilusat pühade jätku!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Tartu Naistekliinikus on loengutsükkel, milles on spetsiaalne loeng ''Väike rasedus (kuni 28 nädal). Samuti psühholoogi ja hingehoidja loeng, kus käsitletakse peresuhteid raseduse ajal jne. Loomulikult võite Te külastada kõiki loenguid , mida Te ise soovite. Raseduse suurus ei ole oluline. Infot loengute kohta saate NN registratuurist telefonil 07319988.
Kliinikumis on (spordimeditsiini ja taastusravi kliinik) rasedate võimlemine saalis ja basseinis. Mõlemad rühmad on tasulised, infot saate helistades 7319133 või 7319233. Samuti on Auras olemas rasedate vesivõimlemine, Ka spordiklubis ELPATRE on olemas rasedate võimlemise grupp. (On võimalik, et ka teistes spordiklubides on olemas rasedate grupid- infot saate helistades spordiklubidesse ise).
Herpesinfektsiooni ülekanne lootele ei ole sage, ainult umbes 5 % juhtudest. Et enamus inimesti on tavaliselt põdenud esmakordset infektsiooni juba varem, siis raseduse ajal korduvinfektsiooni korral ei ole loote kahjustuse oht kõrge . Genitaalherpes on lootele ohtlikum kui huuleherpes. Kui põete korduvalt raseduse ajal herpesinfektsiooni võib kaaluda supressioonravi.
Ilusat uut aastat soovides Aire Sekavin