REESUSNEGATIIVNE 20.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, dr. Litter!
Ma jäin rasedaks ja otsustasin abordi teha. Seda ma ka tegin. Ja miks ma Teie poole pöördun? Asi on selles, et mul on reesusnegatiivne veri ja minu günekoloog, kes mind abordile saatis, ei rääkinud midagi sellest, et mul oleks vaja see süst teha, et hiljem reesuskonflikti ei tekiks. Pärast aborti hakkas üks tüdruk juhuslikult sellest süstist rääkima ja nii ma sellest teada saingi. Arstid kirjutasid kohe retsepti ja nii ma samal õhtul oma loodetavasti päästva süsti saingi. A oma arsti peale olen ma küll hirmus tige. See oli mu esimene rasedus ja mina ei pea ju kõike teadma, arst ongi ju selleks, et mulle kõikvõimalikest ohtudest rääkida. Milleks muidu arste vaja, kas ainult selleks, et saatekirju välja kirjutada!? Loodan, et vastate, mis ma edasi peaks tegema, kas selle arsti peale, kes oma mitterääkimise tõttu mu hilisema elu oleks põrguks teind, kaebama või mida, sest ta võib ju teiste naistega samamoodi käituda.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie mure on arusaadav, kuid see oli Teie vabatahtlik otsus katkestada oma esimene rasedus. Arstid on Teid Teie otsuses aidanud.
Abordioperatsiooni eest on seaduse järgi vastutav opereeriv arst.
Te peate tulevikus säilitama arstidega võimalikult head suhted, sest Teil läheb elus veel väga palju arstide abi vaja.
Olete ju nõus, et üks tüdruk ei oleks Teie soovimatut rasedust osanud katkestada nii, et Te jääksite ellu.
Te olete Rhesonatiivi süsti saanud, nüüd mõelge oma tulevikule, kuidas edukalt toime tulla seejuures teisi isiksusi mitte solvates ja riivates oma eksimuste tõttu.