Menstruatsioon peale sünnitust 16.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tervist,
sünnitasin 4 kuud tagasi. 2.5 kuud peale sünnitust algas menstruatsioon ja kestis nagu tavaliselt 5 päeva. Samal ajal järgmisel kuul aga menstruatsioon ei alanud. Nüüd on eeldatavast päevast 10 päeva möödas, ning hakkasin muretsema kartes võimalikku rasedust. Ma ei tohiks rase olla, kuna olen korralikult kondoomi kasutanud. Samas menstruatsiooni puudumine...?
Arsti vastuvõtule on võimalik pääseda alles kuu aja pärast, mida teha?
Tänud.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Kui te toidate rinnaga, siis tsükkel reeglina ongi ebakorrapärane. Kui ei toida rinnaga, siis raseduse tõenäosus on suurem. Igal juhul soovitaks teha rasedustest, mida saate osta apteegist.Dr Kadastik