väike palavik raseduse ajal 15.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen olnud rase 16 ja pool nädalat, kuid väike palavik, mis raseduse alguses tekkis, püsib, st et kehatemperatuur on 37-37.2. Olen mures, sest olen kuulnud, et 4. kuuks peaks selline palavik üle minema. Haige ma ei ole, ka ei tea, et mul kuskil mõni põletik võiks olla. Vereanalüüsid on kõik korras olnud. Uriinis on küll vähesel määral suhkrut olnud, kuid veresuhkur oli normis, ja mu arst arvas, et see võib olla organismi eripäraks. Kuidas aga suhtuda püsivasse palavikku? Ka enne rasedust oli mul normaalne kehatemperatuur keskmisest pisut kõrgem - u 36.8, kuid siiski mitte üle 37.

Vastuse eest ette tänades ja rahulikku jõuluaega soovides
murelik naine

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Raseduse ajal võib püsida mõnikord vähene palavik. Kui tunnete ennast hästi, Teie analüüsid on korras ja laps kasvab kenasti ei peaks muretsemiseks olema põhjust.
Tervitades Aire Sekavin