peetunud rasedus 09.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere dr. Kadastik,

Kirjutan, kuna soovin saada teist arvamust. Olen 8. nädalat rase (viimane menses 11.oktoober) ning täna tehti UH uuring, kus arstil ei õnnestunud loodet leida. Eelmine UH tehti 2 nädalat tagasi ning siis oli näha ilus lootepõis ning lootemuna ning ühest lootepõie servast õnnestus ka loode natuke pildi peale saada, kuigi mitte liiga hästi. Tänaseks olid lootepõis ja lootemuna suurenenud ja korrapäraste servadega ja arsti arvates ilusad.

2 nädalat tagasi kontrolliti ka progesteroon ja Ureaplasma, mis olid OK. Ureaplasma seetõttu, et varem on see olnud nõrgalt positiivne ning seda on ka ravitud. Progesterooniga on samuti varem probleeme olnud. Alates 6-ndast nädalast olen võtnud toetavalt veel igaks juhuks 10mg Duphastoni.

Täna võeti kontrolliks HCG proov ning määrati voodireziim ning uus UH nädala pärast. Minu murelik küsimus on, et kas võib loode olla oma väiksuse tõttu veel lihtsalt mitte nähtav (ovulatsioon toimus mul tsükli 16. päeval e. 26.okt., tsükkel ise on 30 päeva) ning kas võib olla ka viga ultraheli aparaadi kehvas kvaliteedis? Mingeid valusid ega veritsust pole mul esinenud. Ise olen terve, noor inimene, esmakordselt rase.

Millised on teie arvates minu lootused, et see rasedus jääb kestma ning kui kaua teie ootaksite (kaebuste puudumisel) enne puhastuse tegemist?

Ette tänades ning ilusat jõuluaega soovides,

Kristel

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Tõesti võisiste ju rasestuda pisut hiljem, eriti veel seetõttu, et teie tsükkel on üsna pikk. Seega minge kontrollile 1 nädal pärast. Kui siis ei ole midagi näha, siis on tõenäolislt midagi korrast ära. HCG väärtus on üsna informeeriv. Võimalik, et kehvema nähtavusega uH aparaart ei näe väikest rasedust ja sellega tekib hirm just patsiendi poolselt. Dr Kadastik