Fyysiline too raseduse lopupoole 09.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Tootan hetkel Eestist valjaspool FIE-na (aknapesijana). Mul on jooksmas raseduse 33 nadal. Siiamaani on rasedus olnud normaalne - ei ole olnud verejookse, koht on ainult aegajalt toonuses (vaga vahe), enesetunne on hea, votan ainult raua tablette, kuna Hgb oli natuke madalam, laps liigutab aktiivselt ning mina magan oosel korralikult. Olen aga kuulnud, et kate ule pea tostmine voib soodustada lapsele nabanoori umber kaela minemise (voi on see ainult noukogudeaja mutoloogia). Nuud on tekkinudki kusimus, et kas igapaevaselt (teen vahem ja ainult 1 korrust, kui enne) aknaid pestes, voin ma oma titat kahjustada ja peaksin too lopetama voi voin jatkata kuni enesetunne lubab (kas voi lopuni valja), sest sellest soltub ka pere sissetulek.

Lugupidamisega,

Katariina

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Katariina.
Kui Teie ja Teie laps tunnete ennast hästi võite jätkata oma töö tegemist. Eelkõige sõltub see Teie enesetundest. Kui teete füüsiliselt aktiivset tööd , on tõenäolisem , et ka loode on rahutum. Kui loode on väga aktiivne, on võimalus, et nabanöör keerdub ümber kaela või käe, jala jne. Soovitan siiski, et võiksite peale 35 nädalat tööst loobuda ja puhata.
Edu Teile soovides Aire Sekavin