Soo määramine 01.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere!!!

Kas Tartus on võimalik teha ultraheli uuringut lapse soo määramiseks? Tean ,et see vastus ei pruugi olla 100% õige,kuid olemeti sooviks sellist uuringut teha. Millal oleks kõige õigem aeg selleks? Praegu on rasedus 23 näd ning kulgenud probleemideta. Kas on vajalik eelnev registreerimine? Palju see uuring maksab? Olen arvel Viljandi haiglas.

Ette tänades :Erle

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Erle.
Kõikides kliinikutes , kus on ultraheli aparaat on võimalik loote sugu määrata. Alati ei ole see aga sõltuvalt loote asendist võimalik, seega minnes ka tasulisele uuringule ei pruugi tohter alati Teile 100 % kindlusega öelda Teie lapse sugu. Tartu Naistekliinikus on vajalik registratuuris registreeruda 7319988, ultraheli uuring maksab 130 krooni. Tamme Erakliinikus maksab ultraheli uuring 150 krooni (eelnevalt on vaja registreeruda 7428118), teistes erakliinikutes võivad hinnad olla erinevad. Võiksite planeerida uuringu alates 25 rasedusnädalast.
Tervitades Aire Sekavin