AFP tase 28.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Tülitan Teid juba teist korda. Eelmisel korral sain murele vastuse. Suur tänu veelkord.

Seekordne mure on tingitud sellest, et ei taibanud oma arstilt kõike üle küsida ning ise analüüsitulemusi ja kommentaare põhjalikumalt uurida kui arstil käisin.

Hetkel sai 17 rasedusnädalat just täis. Nädal tagasi tegin double testi, mille tulemused täna teada sain. Üldine vastus: NEGATIIVNE, kuid arst mainis, et AFP tase on veidi madal (kui õieti mäletan, siis 12 millegagi) ja MoM 0,46 ehk veidi liiga madal. Arst selgitas, et see võib tähendada Spina Bifida defekti olemasolu ning selle täpsustamisel saab kaasa aidata ainult UH, milleks aeg on mul 2 nädala pärast.

Nüüd olen aga Internetist infot otsinud ning mulle on jäänud mulje, et Spina Bifida korral on MoM suurem keskmisest, mitte aga väiksem nagu minul. Madal AFP MoM peaks tähendama aga hoopis Downi sündroomi riski ja selleks jälgitakse ka HCG taset.

Mina enda HCG taset kahjuks ei märganud meelde jätta, kuna arstiga käis jutt AFP-st. Kuid labori vastus kogu double testile oli NEGATIIVNE.

Eelnevast järelduvalt küsimus:
Kas mul on põhjust muretsemiseks? Mida täpselt tähendab kui AFP MoM on vaid 0,46? Kas nii madal näit viitab Spina Bifida või hoopis Dpwni sündroomi riskile? Milliseid uuringuid saaks veel teha, et tulemust kinnitada/ümber lükata?

Suured tänud ja parimad tervitused!

Margit

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Margit!
Parima vastuse saaks Teile anda Teie raviarst toetudes Teie haigusloole, Teie isikuomapärale ja analüüside tulemustele. Soovitame ikka rasedatel enne järgmist külastust küsimused üles kirjutada, läheb kiiremini ja asjatut muret on vähem.
Kahjuks ei selgu Teie vanus ja koht, kus olete rasedana arvel.
Nii madalamad kui kõrgemad vastused vajavad täiendavaid uuringuid, mis Teile on ka määratud.
1. Asjatu muretsemine Teid ei aita.
2. Laborimeditsiini kohta saate täpsemalt küsida teoreetilist nõu www.arst.ee dr..Jüri Laasiku käest.
3. Kui UHD on kahtlusi, siis on võimalik teostada lootevee punktsioon ja geneetiline uuring, mis annab ligi 100% vastuse geneetiliste muutuste kohta.
Naistearst G.Litter