Rasedus ja neerud 27.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Minu uriinianalüüsist leiti valku. Öeldi, et see on seoses minu neerudega. Mida täpsemalt see tähendab? Millega peaksin nüüd arvestama? Kuidas mõjub see minu lapsele? Rasedus on 21 nädalat.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Raseduse kasvades on tähtsaim kõikides arenenud riikides avastada võimalikult vara preeklampsia. See on seisund, mis on ohtlik nii lapsele kui emale. Seetõttu kontrollitakse igal külastusel uriin, valk uriinis, kaal, tursed, vererõhk jm.
Soovitused:
-järgmine uriini analüüs koguge võimalikult puhtalt: peske välissuguelundid hommikul voolava vee all, koguge keskmise joa uriin uriinikonteinerisse, kui tupevoolust on palju, asetage enne urineerimist tuppe tampoon.
See kõik on selleks, et lülitada välja tupevooluse sattumine uriini, mis ei pärine neerudest ja millel on teine tähendus ning meetodid ravimiseks.
-kui Teil on tupevooluse kaebus, informeerige arsti
-võite soolast piirata
-külastage ettenähtud ajal naistearsti
-jälgige normaalset kaaluiivet, 10-15 kg raseduse jooksul või 200-400 g nädalas