No Spa kasutamine raseduse ajal 12.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 15-ndat nädalat rase ja seoses teravate valudega kõhu käisin erakorraliselt arsti vastuvõtul. Veritsust ega määrimist esinenud ei ole. UH näitas platsenta madalat kinnitust ja hematoomi. Arst mainis ka, et UH ekraanil oli näha platsenta vähene irdumine ühes kohas.
Valude vastu kirjutas arst retsepti No Spale. Ravimi infolehe lugemine tegi mind väga ettevaatlikuks ja kuna suuremad valud on hetkel lakanud, siis ravimist veel võtnud ei ole. Kuna erakorralisi haigeid võtab Tallinna Keskhaiglas vastu üldarst, nii oli vähemalt kirjutatud retseptil, siis tekkiski küsimu, kui pädev ta seda ravimit kirjutama on, kuna ravimi infoleht ütleb, et "raseduse ajal tohi ravimit määrata ainult patsiendi raviarsti, kaaludes hoolikalt ravi kasu-riski vahekorda.
Kuidas Teie suhtute raseduse ajal No Spa kasutamisse ja kas haigla üldarst on pädev seda rasedale määrama.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Kui teil on valusid alakõhus, siis soovitaks võtta vajadusel kuni 3 korda päevas Nospa tablette. Kui valusid ei ole, siis ei ole vajalik . Hematoomile see ravim ei mõju, see resorbeerub iseeneslikult ära. Peaksite hoiduma pingutustest kuni hematoom kaob.Dr.Kadastik