loote areng 11.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lgp. doktor,
Rasedust on 37 nädalat. Olen pideva jälgimise all, kuna emakapõhjaõrgus ei vasta normidele (29 cm) ja UH järgi on tita väike. Tita mõõtmed on pidevalt 1-2 nädala võrra väiksemad kui peaks. Tean täpselt lapse eostamise päeva nii et, tean kui suur rasedus on.
Kas võib tõesti olla tegu ainult sellega, et ta on lihtsalt väike laps ?
Käin iga 2 nädala tagant Doppler uuringul ja selle järgi mahub laps veel napilt-napilt "piiridesse".
Mida see tähendab kui laps on väiksem kui välja arvutatud normid ? Kas võib tegu olla väärarenguga või võib siin võtta aluseks mõtte, et iga inimene areneb ja kasvab erinevalt ?

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kõige viimane Teie lause on parim Teile ja Teie lapsele.
Kahjuks ei selgu Teie vanus ja raseduse ajal põetud haigused ning ravi. Ehk on ikka tegemist väikese lapsega, lihtsalt väikese lapsega või ka madalakaalulise lapsega, hüpotroofilise või hiljem eostumise tagajärjel tekkinud rasedusega jpm.
Rasedus võib füsioloogiliselt olla ~2 nädalat väiksem, kui viimase menstruatsiooni 1. päevast lugedes.
38-nädalane rasedus on ajaline, nii, et "Varsti on kõik näha", nagu ütlevad vanad ämmaemandad.
Säilitage rahu ja armastage oma last sellisena, nagu ta on.
Soovin Teile hingerahu ja õnnelikku sünnitust.