Rasedus ja sport 10.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Ma tean, et ujumine on raseduse ajal isegi kasulik. Aga millised spordialad on üldse raseduse ajal lubatud ja millised keelatud? Ma tean, et raskusi tõsta ei tohi, kuid raskuste tõstmine pole minu ala. Armastan hoopis iluuisutamist ja käin trennis ka pidevalt. Kas ja kui kaua tohib uisutada ja millal peaks sellest loobuma? Ega vist kukkumine hea asi ole, aga sellisel tasemel, nagu treenin, tuleb seda ikka ka ette. Teeme kõiki asju: hüppeid, erinevaid samme, piruette.
Ujuda ma eriti ei oska, aga sportimisest loobuda oleks väga nukker, kuna spordi tegemine (ka jooksmine, rattaga sõitmine, tennis) on mulle aastatega väga omaseks saanud alad, on justkui mu elurütmi loomulik osa. Ja trenniseltskonnast eemale jäämine oleks samuti väga kurb, sest me oleme oma tasavägises grupis pea 5 aasta jooksul väga kokku kasvanud.

Piret

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Piret!
Teil on õigus, tervisesport on kasulik, sest rasedus ei ole haigus.
Uisutamine oleks hea ilma traumadeta. Kuid kindlasti oskate end kaitsta, kanda kaitsevahendeid ja vältida liigset koormust. Käituge ikka enesetunde järgi.
Naistearst Galina Litter