veritsus peale sünnitust 10.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Sünnitasin 14.okt. ja voolus muutus nädal,poolteist tagasi juba pruunikaks ja hakkas ära kaduma. Aga alates eilsest (9.nov.) muutus see taas punaseks, vereeritus pole küll väga suur kuid tekkis küsimus,kas see on normaalne?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Reeglina eritis tupest võib olla sünnitusjärgselt umbes 6 nädalat. Kui teil on veritsus vähene, siis jälgige seda just hulga värvuse osas . KUi tekib heleda verega verejooks, siis peate pöörduma günekoloogi poole.