Varajane rasedus ja maarimine 03.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kulla tohter,
Ma olen paar-kolm nadalat rase ja tunnen ennast hasti. Eile 6htul aga parast WC-s kaimist avastasin, et tualettpaberile jai midagi roosakat. Paanika parast ei saanud terve 66 otsa magada, syda kloppis. Hakkasin m6ylema, et mida ma siis valesti tegin. Ainuke asi mis meelde tuleb on et eile hommikul tegin kergelt trenni, nimelt k6ndisin paraja rytmiga umber 1.5 tundi. See on minu jaoks normaalne olnud, eile k6ndisin aga ka rahulikumalt. Yleeile olime abikaasaga vahekorras. Mis minuga toimub?
Palun vastust!
Ette tanades,
Murelik

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Murelik.
On võimalik, et määrimine tekkis Teil vahekorra järgselt (raseduse ajal võib emakakael olla 'õrnem'). Pöörduga oma naistearsti poole, et teha analüüüsid põletikunäitajatele ja ultraheliuuring, et täpsustada raseduse seisund. Kui Teil peaks tekkima uuesti määriv veritsus pöörduge koheselt valvekabinetti.
Tervitades Aire Sekavin