rasedus ja operatsioon 28.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Olen 26 aastane ja 8-ndat nädalat rase. Olen kusagilt omale selle külmetus haiguse korjanud. On tugevad peavalud, kurk on valus ja on ka väike palavik. Need vast polegi kõige välja kannatamatud haigused. Kõige hullem on aga see nohu mis mind on juba aastaid vaevanud, juba pikka aega ei tunne ei lõhna ega maitset. Augustis käisin kompuuter uuringutel ja sealt avastati, et kõik kanalid mis peaks olema avatud on minul aga kinni. Nii siis pandi mind operatsiooni järjekorda milleks on alles veebruari kuu. Aga vahepeal jäin rasedaks ja sooviks teada kas ma nüüd siis operatsioonile minna ei saagi, samas aga ei suuda ma elada pideva õhupuuduse, ninakinnisusega ja peavaludega. Operatsioon pidi kohaliku tuimestusega tehtama. Palun Teid väga, et kirjutaksite mulle mida siis teha ja kui riskantne see minu beebile on. Loodan, et saan siit mingigi vatuse.
Lõpetuseks tahan Teid väga tänada, kuna Te olete lihtsalt asendamatud abilised.

Kaire

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Usun kui teie haigus on üsna ebameeldiv ja probleemne, igal juhul minge operatsioonile. Lõplikult otsustab seda muidugi opereeriv arst. Otsest vastunäidustust küll raseds ei ole operatsiooniks, seda enam kui see on teostatav lokaalse tuimestusega. Parimate soovidega dr.Kadastik