Lapsed väikese vahega 25.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Meie peres kasvab 8-kuune laps, kes muu kõrval sööb veel ka rinnapiima. Soov on aga peagi uuesti rasedaks jääda (menstruatsioon on 2 kuud olnud). Kas oleks soovitav oodata ära lapse võõrdumist rinnast? Kui tervis on seni korras olnud, siis kas tuleks oodata pikemat vahet või võib usaldada oma keha ja uusti rasestuda?

Ette tänades
Maret

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Maret.
Soovitaksin siiski võimaluse korral enne uue raseduse planeerimist võõrutada oma esimene laps rinnast. Arvan, et läheb raskeks kanda üht ja toita rinnaga teist last.
Tervitades Aire Sekavin