loote südamelöögid 23.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Kas raseduse 10. nädala lõpupoole on normaalne, et loote süda lööb ca 170-180 korda minutis? Arsti juures ei tulnud pähe seda küsida, kuid olen nüüd mitmest kohast lugenud, et loote süda lööb keskmiselt 140 korda minutis. Loodetavasti pole põhjust muretseda.
Ette tänades,
Anne

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Anne.
Vabandan hilinenud vastuse pärast. Teie lapsega on kõik korras. Sellise raseduse suuruse korral ongi iseloomulik, et loote südametegevus on sagedasem (170-180 x minutis) , kui raseduse II poolel.
Tervitades Aire Sekavin