rasedus ja klotrimasool 23.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

mul mure nimelt järgmine et käisin arstil ja ta tegi mõned analüüsid ja kirjutas välja seeneraviks klotrimasooli (tupeküünlad). Ütlesin talle et järsku olen rase (üritan jääda vähemalt), ta kostis seepeale ainult et praegu küll veel tunda pole.
Aga praegu loen sellelt infolehelt et raseduse esimesel kolmandikul ei tohi kindlasti kasutada, aga mis siis kui ma olen rase ja arst ei tunnegi ju väga alguses kohe..
igal juhul misasja ma peaks tegema, paari nädala pärast on mul UH kas peaks äkki selle ära ootama siis saaks kindlalt teada...

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Millised on Teie kaebused voolusele?
Kui kaebusi ei ole, ei ole ka kohustust ravida.
2. Millised analüüsid kinnitavad seene nakkust?
3. Teatage arstile viimase m. 1. päev, tehke hiljemalt 36. päeva hommikusest uriinist rasedustest
4. Kui kardate ja kaebusi ei ole, ei pea Te end ravima