ununes tablett 21.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen võtnud rasestumisvastast tabletti Logest juba mitu aastat. Seni probleeme pole olnud. Aga eile unustasin võtta tableti.

Päevad olid 12.10-16.10. Uue tabletikuuriga alustasin neljap (16.10). Oma noormehega olin vahekorras reedel, laupäeval pühapäeval (viimast korda pühap kell 15:00). Peale seda vahekorras pole olnud (lähiajal (järgm 10 päeva) ka ei ole, sest ei viibi hetkel kodumaal).
Tableti unustasin võtta esmasp (20.10) õhtul (tavaliselt võtan kell 21:00-22:00). Meelde tuli ja tableti võtsin alles hommikul kell 9:00. (ehk siis umbes 12 tundi hiljem)

Kui tõenäoline on, et võin olla rase? Ning millal (kas nt alates 29.10) võin olla taas vahekorras ilma lisavahendeid kasutamata?

mari

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Mari!
Antibeebipille tarvitage skeemi 21+7 järgi. Kalendrisse märkige 7-tabletivaba päeva.
Kui unustate tableti, siis kohe kui meenub, võtke tablett ja järgmine tavapärasel ajal.
Kui kardate rasedust, siis tehke enne uue tabletilehe alustamist hommikusest uriinist rasedustest.
Naistearst G.Litter