rasestumise soov 13.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Minul selline küsimus, et spiraalil sai suvel 5.a täis. Soovin rasedaks jääda peale spiraali väljavõtmist aga tahaksin seda ~3 kuud edasi lükata. Kas spiraali võib sellevõrra hiljem välja lasta võtta või peaks seda ikkagi juba praegu tegema. teid ette tänades! Anna

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Anna!
Meditsiiniliselt oleks õige spiraal menstruatsiooni ajal väljutada, sest 5.a. on juba suvest saadik täis. Spiraali rasedusvastane toime langeb ja on juhuseid , kus saabub rasedus spiraaliga.
1) ei pruugi rasedus kohe saabuda spiraali väljutamise järgselt
2) tark oleks kasutada lokaalseid rasesetumisvastaseid vahendeid Pharmatex 3 kuud
3) "vana" spiraali väljutamise järgselt peaks paranema tupevoolus ja normaliseeruma menstruatsioonid ning Hgb
4) perearstil oleks soovitav kontrollida Hgb ja uriin enne planeeritavat rasedust.
Naistearst G.Litter