stimulatsioon 10.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Üritan kuuendat kuud rasestuda (28 a). Mitme tsükli jooksul tavaliselt stimuleeritakse munasarju, enne kui otsustatakse teha laparoskoopia? Minu raviarst arvas, et enne peaks vähemalt kolm kuud tegema stimulatsiooni, siis laparoskoopia.

Tänan, kui leiate aega vastata!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Tavapäraselt oodatakse spontaanset rasestumist üks aasta. Munasarjade stimulatsioon on ainult siis mõttekas, kui munajuhad on läbitavad ja spermaanalüüs korras . Seetõttu alustatakse tihti enne laparoskoopilise uuringuga ja alles siis teostatakse munasarjade stimulatsioon.
Tervitades Aire Sekavin