Rase või ei? 10.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Kõigepealt tänan Teid väga Teie meeldiva töö eest!
Minu mure seisneb selles, et oleme poisiga üritanud last saada. Juba neljandat päeva on mul hommikuti süda paha, õhtuti valutab pea, rinnad on valulikud ja ka kõht läheb kuidagi kiiremini tühjaks. Suures lootuses, et olen rase, tegin täna hommikul rasedustesti- seal oli aga kahjuks ainult üks joon. Kas on mingi võimalus, et ma ikkagi olen rase ja test ei näita veel ( samas osadel näitab vähemalt õrna joont ) ?
Ette tänades Aveliina.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Aveliina!
Ka meile meeldib, kui meie tasuta missioonitööd tunnustatakse. Tänan Teid.
Kui rasedus on väga väike ja rasedustest teha liiga vara, siis on uriinis vähe kooriongonadotropiini ja test võib osutuda valenegatiivseks.
Te võite rasedustesti korrata hommikusest uriinist kasvõi igal hommikul, kuid tõelist menstruatsioonipeetust loetakse 36. päevast. Kui siis on rasedustest negatiivne, tuleks ravida m.tsükli häiret neil, kes soovivad rasestuda.
Soovin Teile hingerahu ja spontaansust, siis saabub soovitud rasedus kiiremini.
Naistearst G.Litter