Oht raseduse katkemiseks 09.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Aasta tagasi katkes mul rasedus- põhjusena öeldi, et tekkis reesuskonflikt. Minul ja mehel on ühine veregrupp B Rh (negatiivne). Nüüd ootan jälle last ning mind huvitab , kui tõenäoline on uue reesuskonflikti tekkimine ja kas see võis olla ikkagi eelmisel korral raseduse katkemise põhjuseks?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kas peale oma 1. rasedust olete saanud süsti, gamma-globuliini ehk resonatiivi?
See on riski vähendamiseks oluline.
Reesuskonflikti tekke risk kasvab raseduste arvu tõusuga, kuid kaasajal uuritakse kõiki rasedaid alates 12. nädalast erütrotsütaarsetele antikehadele. Rh-negatiivsetel korratakse uuring raseduse kolmandas kolmandikus.