normaalne rasedus? 07.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

~1 aasta olen üritanud rasedaks jääda, kuid ei ole õnnestunud. Varasemas elus-3 aastat tagasi-1 iseeneslik katkemine, lisaks 1 aasta tagasi ravitud klamüdioosi. Nüüd on olukord selline, et viimane mens oli 3. juuli. Kuni septembri alguseni rasedustestid negatiivsed, ka UH-s limaskest õhuke ja miski ei viita rasedusele. Pigem günekoloog arvas, et tegemist polütsüstiliste munasarjadega, kuigi hormoonid normi piires ja plaanisime laparoskoopiat--munajuhade läbitavuse uurimiseks ja munasarjade drillimiseks. Kirjutas mulle duphastoni, võtsin 10 päeva ja mida ei ole on menstruatsioon. Tegin testi kooriongonadotropiinile verest, väärtus> 18000, mis kinnitaks nagu rasedust. Kas see rasedus võib olla normaalne? Murelik selle pärast, et eelmise raseduse puhul oli sama moodi, et test läks postiivseks suhteliselt katkemise eel.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

See hCG väärtus viitab kindlale rasedusele. Kus see rasedus on ja kas on kõik korras, peaks ütlema UH uuring nin günekoloogi konsultatsioon. Sellise kõrge väärtuse korral peaks rasedust väga hästi näha olema.Dr.Kadastik