Reesuskonflikt 07.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen viimasel ajal palju lugenud teie nõuandeid ja vastuseid murettekitavaile küsimustele ning tõesti palju teadlikumaks saanud. Aitäh teile selle eest! Kuid lugedes teiste probleeme, tekkis ka endal meelerahu häiriv küsimus. Me elukaaslasega oleme mõlemad 25- aastased ja meil on 5- a. poeg. Minu veregrupp on B3 neg. , mehel 01 pos. , ja lapsel 01 neg. , kuid nüüd planeerime teist last. Siit minu küsimus- kui tõenäoline on reesuskonflikt ja mida ma peaksin tegema, et seda vältida? Kas tuleks tingimata külastada enne rasestumist naistearsti? Kas minu mure suurus on üldse põhjendatud? Ja teine painav probleem on see, et minu töö keskkond on suhteliselt tervistkahjustav. Töötan nimelt mööblitehases ja puutun tihti kokku laki ja lahustiga. Olen sellises olustikus olnud üle aasta. Kas on võimalik, et minu organismis on mürgised kemikaalid, mis võivad tulevikus kahjustada loote arengut? Tänan teid ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tänan Teidki meie töö tunnustamise eest! Tänu enamikele meeldivatele patsientidele teen mina seda tööd rõõmuga.
1. Reesuskonflikti risk tõuseb kõikide raseduste arvu kasvades
2. Te peaksite sünnitama planeeritud laste arvu (ja mitte katkestama rasedusi omal soovil)
3. Enne planeeritavat rasedust oleks arukas kontrollida perearstil vere ja uriini analüüs, et ei oleks uriinis patoloogiat ja madalat hemoglobiini
4. Naistearst kontrollib kord aastas onkoloogilise analüüsi emakakaelalt ja põletikuanalüüsid klamüdioosile ja gonorröale.
5. Mure on alati laste ja nende tuleviku pärast, kuid kahjuks on veregruppe palju ja konflikti võimalusi palju. Kõik ei avaldu alati.
Olen selle kohta ka pikemalt vastanud eelnevalt, kasutades verejaama veregruppide spetsialisti artiklit.
6. Pöörduge oma töö juures töökaitseinspektori juurde, uurige kahjulikud faktorid. Küsige nõu Tööinspektsioonist. Kui rasestute, on alates 12.nädalast võimalik ka varem) saada tõend üleviimiseks kergemale tööle ja vabastus õhtusest ja öötööst ning tervistkahjustavast tööst.