Esimene sünnitus keiser emaka rigiidsuse tõttu 07.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Sellest möödas natuke üle 2a ja nüüd ootan 6nd kuud teist last ning mu arst on maininud et ma võin seekord ka ise sünnitamisega hakkama saada aga olen aru saanud et emaka (kaela) rigiidsus tähendab jäikust teisisõnu (emakas avanes 2 cm 23 t jooksul suurtest valudest hoolimata),võib siis see jäikus muutuda aastatega või millest selline seisund on tingitud, tookord mul algas sünnitustegevus vete tulemisega, kas see võis ka pärssivalt mõjuda ja peale u 18 tunnist sünnitustegevust tehti mulle ka epiduraal mis aga mõjus ainult tund aega, ülejäänud 5 tundi mis kulus enne kui keiser tehti olin kohutavate valude käes kuigi rohtu tilgutati kogu aeg juurde, kas seekord nt. on mul üldse mõtet epiduraali lasta teha kui ettepanek tehakse või ta lihtsalt ei mõju mulle? Tänud ette.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teil on õigus, täna olete Te vanem ja teistsugune kui aastaid tagasi. Sünnitusabi võtted otsustatakse sünnituse käigus. Kaasajal on olemas efektiivsed prostaglandiingeelid emakakaela "küpsetamiseks" ja ette valmistamiseks. Seda ei saa teha ainult kiirkorras ägeda arstliku abi ajal. Vestelge oma raviarstiga ja tehke koos plaan.
Alati on võimalus, et sünnitate iseseisvalt, eriti, kui väga soovite ja ise kaasa aitate.