tsükkel ja ovulatsioon 04.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

olen tarvitanud pikalt rasest. vast. tablette. need on teatavasti nii, et 21 p. tablette, siis paari päeva pärast algavad päevad ning 8.-dal päeval võtan uue lehe tablette. Kas minu tsükli pikkuseks on siis 21 p. või 28 p?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kindlasti jätke meelde kuu ja aasta, millal alustasite pillide tarvitamist.
Antibeebipillide tarvitajate m.tsükkel on reguleeritud hormoonravimi poolt ja on alati 21+7.
Kalendrisse märkige 7 tabletivaba päeva.
Vereerituse õige nimetus on menstruatsioonitaoline vereeritus, sest ovulatsioone pillidega ei toimu ja see ei ole meditsiiniliselt menstruatsioon.
Külastage naistearsti 2 korda aastas, Teid jägitakse, NÕUSTATAKSE ja väljastatakse retsept 6. kuuks.