Raseduse peetumine 23.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

8. rasedusnädalal tehti mulle ultraheli uuring. Näha oli ainult lootekott, aga mitte loodet. Tagasi olen kutsutud 2. nädala pärast, et saada lõplik otsus. Kas on tõenäoline, et tegu on siiski normaalse rasedusega või ei maksaks eriti loota. Kuidas organism reageerib peetunud rasedusele, siiani ma mingeid muutusi pole märganud.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
8 rasedusnädalal peaks olema ultraheli uuringul kindlasti näha nii loode, loote südametegevus kui rebukott. On võimalik, et rasedus on tekkinud hiljem , kui arvasite. Arvatavalt seetõttu ongi Teid tagasi kutsutud 2 nädala pärast. Peetunud raseduse korral võib tekkida määriv veritsus, see ei pruugi aga tekkida kohe. On ka võimalik, et tekib raseduse katkemisega sarnane sümptomaatika (valu, veritsus). Soovitabn praegu mitte veel ette muretseda vaid oodata ära järgmise ultraheli aeg.
Tervitades Aire Sekavin