Viirus raseduse ajal 23.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere dr.Litter,

Lugesin Teie vastust ühele kirjale gripivaktsiini kohta ning Te olite sinna kirjutanud sellise lause: "Tunduvalt ohtlikum on põdeda viirusinfektsioone raseduse ajal, viirused on isegi (südame)väärarendite põhjustajad."

Ma ehmatasin tohutult ära! Nimelt oli mul eelmisel nädalal jube nohu ja väike palavik. Minu arst arvas, et mingi viirus, kuid ei uskunud, et see tibule midagi teha võiks. Praegu raseduse 15.nädal.

Lugedes aga Teie kirja... Kui tõenäoline see on, et see viirus tibule mõjus?

Ette tänades ja ilusat sügist soovides,
Terje

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Terje!
Te ei peaks iga päev mõtlema kümnetele tuhandetele haigustele, mis on teada. Positiivsus aitab Teid ja Teie loodet.
Teaduslikult on tõestatud, et raseduste katkemiste põhjusteks alla 12. nädala on 80% ulatuses viirusinfektsioonid. Te ju teate, et viirusi ei saa ravida.
On tõsi, et viirusinfektsioonid võivad mõningail juhtudel põhjustada südamerikkeid. Oleme hiljem patsientidega vesteldes ka selgusele jõudnud, et see oli nii.
Nautige oma rasedust.
KÜLASTAGE PEREKOOLI RASEDATE LOENGUID.
Naistearst G.Litter