Lootel tsüst peas.. 22.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen rase 22nd ja reedel UH.s käies tuvastati mu kõhus kasvaval pisikesel peas kahe ajupoolkera vahel tsüst. Tehti mulle küll selgeks et pole tegu millegi ohtlikuga, et neid esineb osadel loodetel ja enamasti kaovad need tsüstid ära lapse sünniajaks või kui ka mitte siis neid ei lõigata ka välja kuna ei oma mingit mõju ajutegevusele jne..aga pildi peal tundub see tsüst ikka päris suur olevat ja olen ikka mures, mõned inimesed on mul pähe pannud mõtte et sellest võib ka vesipea tulla?! Ei usu küll seda aga loogika järgi see siiski võib peale-koljule sellist mõju avaldada et lapsel tuleb siiski suurem pea kui ta muudkui suuremaks paisub..? Olen vahepeal tutuvunud võrgus ka tsüstidega, kuidas seda tsüsti nimetatakse?Dermoid..? Kas sellisel juhul ikka sekkutakse kliiniliselt ja eemaldatakse see ja kas siis pea kuju normaliseerub või enam ei..
Olen tänulik võimalikult kiire vastuse eest.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Ühekordse leiu alusel ei saa midagi kindlat öelda tsüsti kohta. Vaevalt et tegemist on dermoidse tsüstiga mida te võrgust leidsite. Vahel tavatsüstid tõesti kaovad ja ei tähenda midagi. Kindlasti tuleb loodet veelkord vaadata ultrahelis ja vajadusel jälgida raseduse ajal. Prognoosi lapse kohta on raske öelda teie poolt antava info alusel. Dr,Kadastik