Päevad 21.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Ma olen 14 aastane tüdruk ja mul oleks teile küsimus : tahaksin teada,millal mul algavad päevad ? Ja mis on päevade tunnusmärgid ?
Ja siis veel üks asi : kunas oleks mul õige aeg astuda vahekorda,kas esimene kord on valus,kas tuleb verd ? Asi on selles,et kõik minu klassikaaslased on ammu seda proovinud,aga mina pole veel otsustanud.
Olen teile vastuse eest väga tänulik
Reelika

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Reelika!
1. Normaalse kehakaalu juures algavad meie kliimavöötmes menstruatsioonid 13.-16. eluaastal.
2. Psühholoogide arvamus on ühene kogu maailmas: enne menstruatsioonide algust on vahekorda astumine ebaeetiline.
Ärge uskuge oma klassiõdesid. Elage oma elu nii, et ei oleks hiljem piin soovimatute raseduste ja soovimatute haiguste pärast. See vajab koolitust ja oskusi.
3. Palun lugege ka eelmisi vastuseid, dr.Väli vastas samalaadsele küsimusele hiljuti.
Pöörduge noortekabinetti: Teid nõustatakse ja Te saate informatsiooni oma keha anatoomia ja tervise kohta.
Naistearst G.Litter