keisrilõige 19.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Tahaksin teada, millised ohud kaasnevad nii naisele kui lapsele kui esimene laps sündis keisrilõikega ja teine laps sünnib juba aasta pärast. Arm ja organism ei ole saanud ju piisavalt taastuda (kuid valisin abordi asemel siiski teise kallikese). Milline on võimalus, et teine laps sünnib loomulikul teel?
Veel: Rasedusest veel teadmata võtsin kuu aega Mkro-30 tablette. Kas sellel võib olla mingisuguseid mõjusid loote arengule?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

1 aasta on piisav aeg haava paranemiseks. Varem oli küll see soovituslik aeg pisut pikem, arvestades aga tänapäeva õmblusmaterjale, siis olukord on muutunud. Umbes 60 % naistest sünnitvad peale keisrit loomulikul teel teise lapse. Micro 30 pole kahjulik lootele ega mõjuta teie sünnitamist. Parimate soovidega dr.Kadastik