Rasedustest After 10 17.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on küsimus rasedustesti After 10 kohta. Nimelt tegin ma testi laupäeva hommikul ning peale mitme tunni möödumist tuli esile kaks triipu. Kindluse mõttes tegin teise testi eile õhtul, aga tuli üks triip ja teine pool oli kuidagi roosakat värvi, aga teist triipu ei tulnud. Oletasin, et võibolla õhtune test veel ei näita ning seega tegin täna hommikul uuesti ja tulemus oli selline: tuli 1 triip (mis oli väga õrn roosa ja teist triipu ei tulnud).
Kas sellite tulemuste põhjal võiks väita, et olen rase või on tegemist vigaste testidega?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Rasedustest tuleb teha hommikusest esimesesest uriinist, kuna selles on kooriongonadotropiini tase kõrgeim.
2 triipu viitavad raseduse kahtlusele.
Kui Teil on menstruatsiooni peetus, siis hiljemalt m.tsükli 36. päeva hommikusest uriinist korrake rasedustest ja reserveerige aeg naistearstile. Alates 36. päevast on tegemist m.tsükli häirega, kui raseduse diagnoos ei kinnitu.