Loote valk 17.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor

Mulle tehti 15. nädalal AFP ja HCG veenivere uuring. Arst ütles , et näitajad on natukene kõrged. AFP on 11,62 ja HCG(+) on 60430. Sooviksin teada, kas need analüüsi näitajad on väga halvad. Kas mul on vaja teha täiendavaid analüüse?Enne seda oli mul kaks korda katkemise oht ja olin haiglas ravil. Arst ütles, et alles 20. nädalal vaatab ta loodet ultraheliga. Kas ultraheliuuringuga saab kõrvalkaldeid täpselt näha? Mida selline vereanalüüs, nagu seda AFP ja HCG analüüsi näitajad näitavad?

Teid ette tänades
Kristiina

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Kristiina.
AFP ja HCG analüüs (Double test) tehakse , et avastada loote kromosoomide anomaaliat või neuraaltoru defekti. Kui analüüs ei ole korras, on soovitav geneetiku konsultatsioon ja ultraheli uuring. Vajadusel tehakse lootevee uuring, et täpsustada loote kromosoomide kuju ja arv. Kui kahtlustatakse neuraaltoru defekti (selgroo, aju patoloogiat jne) on võimalik seda ka täpsustada ultraheli uuringul. Kui olete üle 36, on soovitav kindlasti teha lootevee uuring.
Tervitades Aire Sekavin