evra 10.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Ajakirjanduses võib lugeda rasedusvastastest plaastritest EVRA, mis peaksid Eestis müüki jõudma septembri kuu jooksul. Kas antud plaastreid väljastatakse retsepti alusel või tulevad nad käsimüüki.

Tänan,
E. Tallinnast

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud E. !
Eesti Naistearstide Seltsi liikmetele ei ole veel neid tutvustatud.
Ravimite maaletoomisega tegelevad ravimfirmad.
Tõenäoliselt on tegemist hormoonplaastritega, seetõttu on neil rida meditsiinilisi vastunäidustusi ja seetõttu väljastamine toimub peale arstlikku kontrolli ja vastnäidustuste tõestatud väljalülitamist.