Beebipillid 09.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul on selline probleem...Hakkasin kaks aastat tagasi võtma beebipille, viimastel kuudel on hakkanud mu jalad õhtuti ja öösiti valutama(tuim valu, jalad justkui kisuksid kokku). Vahepeal olid valud nii häirivad, et oli raske magama jääda. Jätsin pillide võtmise üheks kuuks vahele ja valud kadusid. Viimasel ajal on harvem jalad valutanud. Kas on võimalik, et need valud on tingitud just pillidest või nende võtmise aja pikkusest? Kui on, siis kuidas ma peaks edasi tegutsema?Ei tahaks pillide võtmist pooleli jätta!
Ette tänades!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Teil pillide kasutamise ajal esinevad kaebused, mis puuduvad sellel ajal kui Te pille ei kasuta, võite pillide kasutamise lõpetada ja valida mõne teise rasestumisvastase meetodi. Kui Te praegu kasutate pille edasi ja jalavalu puudub, ei ole valu põhjuseka arvatavalt pillide kasutamine. Võiksite proovida sellisel juhul vitamiini kompleksi Magne B6.
Tervitades Aire Sekavin