pillid ja tsüklihäire 07.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Vahetasin kuu aega tagasi Triquilari Logesti vastu (arstiga läbi rääkides). 2. nd lõpus jäi mu üks tablett vahele, paari päeva pärast veel üks (reisil olles). 3. nd tekkis päevade-sarnane vereeritus, mis kestis kauemgi kui päevad tavaliselt ja oli ka vererohkem. Nüüd on nädalane tabletipaus, mil tavaliselt päevad peaksid olema... ilmselt on tsükkel täiesti segamini. Kuidas peaksin toimima edasi? Kas jätkama peale nädalast pausi uue lehega või oletama, et Logest mulle ei sobi ning midagi uut proovima? Kuna olin mitmel korral ka vahekorras (viimast korda 3. nd kohe päevade järel), siis millal peaksin kontrollima, kas olen rasedaks jäänud - uusi päevi on ju liiga kaua oodata...? Ja kas on lootust, et tsükkel normaliseerub, kui jätkan tablettide võtmist või kui otsustan lõpetada?

Küsimusi sai palju, aga olen nõutu.
Ette tänades,
Kadi

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kuna te olete pillide võtmisega mõned korrad vahele jätnud, sellest ka määrimine ja tsüklihäire. Soovitaks jätkata pillide võtmist peale 1 nädalast pausi ja siis regulaarselt. Igaks juhuks tehke raseduse test ja negatiivse testi korral korrake see veelkord 1 nädala pärast. Kui paari kuu võtmise ajal teil lihtsalt ikkagi määrib, siis minge Triqilarile tagasi. Dr.Kadastik