Klaritromütsiin raseduse ajal 04.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Arst määras mulle raseduse ajal raviks klaritromütsiini.Olen lugenud, et erütromütsiin ja rovamütsiin on raseduse ajal ohutud antibiootikumid, kas seda on ka klaritromütsiin (sama tüvega vms.)?

Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Teie raviarst teab, et olete rase, määrab ta Teile kindlasti ravi, mis sobib kokku rasedusega. Klaritromütsiini ohutus raseduse ajal ei ole tõestatud (uuringuid rasedatel tehakse üldse vähe). Ravi määratakse siis kui oodatav kasu ületab võimalikud kõrvaltoimed, nagu ka arvatavalt Teie puhul.
Edu Teile soovides Aire Sekavin