Postinoriga rasedaks 02.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen mures sellise kysimusega: rasestusin kasutades Postinori. Ka pärast rasestumist on Postinori võetud, sest ei teadnud, et juba esimene kord alt vedas. Nyyd ei soovi teha aborti, vaid ikka võimalusel lapse ilmale tuua. Samas tahaksin teada, kuidas Postinor võib loodet mõjutada? Kui suur riskitegur see on? Kahe kuu peale tuleb Postinori kokku 7 tabletti :(

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Postinor on rasedus ajal keelatud preparaat (Pharmaca Estica andmed). Kasutades Postinori ei saa päris kindlalt eitada viriliseerivat mõju , kui Teil on tegemist tütarlapse lootega. Samas ei ole teada loote väärarendite teket , kasutades hormoontablette. Kui olete otsustanud sünnitada, reserveerige aeg naistearsti juurde ja informeerige ka teda kindlasti, et olete raseduse algul kasutanud hormoontablette.
Postinori ei tohiks võtta ühes kuus rohkem kui 2 tabletti. Kasutades Rohkem tablette võivad tekkida suurest hormooniannusest menstruaaltsükli häired.
Tervitades Aire Sekavin