Abrasioon 01.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Soovin Teilt vastust paljudele küsimustele kuna ei enne ega peale emaka puhastust ei ole mind keegi nõustanud. Ise olin aga nii sokis oma peetunud rasedusest, et ei märkand küsida. Rasedus katkestati 8nädalal kuna loote südametöö puudus. Olen 31 aastan ja see oli minu esimene kauaoodatud rasedus. Minu küsimused on: Mui kaua on normaalne veritsus peale abrasiooni (minul 3.päev protseduurist ja ei mingit määrimist)? Millal võib partneriga vahekorra peale mõtlema hakata? Kunas algab taas menstruatsioon? Kaua peab hoiduma rasedusest? Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Veritsus peale abrasiooni võib olla mõnest päevast kuni 2 nädalani. Kõik oleneb raseduse suurusest ja organismi omapärast. Suguelu võib elada 2 nädalat peale abrasioni. Uus menses peaks tulema 4-5 nädalat pärast puhastust. Uuele rasedusele peaksite mõtlema mitte varem kui 6 kuu pärast. Peale esimest menstruatsiooni peaksite pöörduma günekoloogi poole. et täpsustada raseduse katkemise põhjus. Kõike head soovides DR.Kadastik