RASEDUSE KATKESTAMINE 11.05.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Kui raseduse suurus on vaike 2-3 nadalat, kas selle katkestamine on voimalik ainult aborti abil. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Eestis on väikese raseduse katkestamine võimalik ainult miniabordi abil. Erinevalt tavalisest abordist ei ole siin vaja emakakaelakanalit avada ja aspiratsioon toimub pehme plastikust otsiku abil. Mujal (näit. Prantsusmaal, Inglismaal) on võimalik rasedus katkestada ka mifepristoon tablettide abil. Eestis ei ole see ravim veel registreeritud.