peale aborti 13.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun teie poole järgmise murega.
Reedel 08.08.2003 tehtud abort. Verd tuli peale aborti vähe ainult esimesel päeval. Teisel päeval pruunikas voolus.
Täna s.t. 13.08.2003, verd ei tule peaaegu üldse aga kõht on katsudes valus eriti paremalt poolt.
Kas peaksin minema kontrollile või on see normaalne.
Muid kabusi pole.
Kirjutati ka Metronidazoli tabletid mida võtan 10 päeva.

Vastus oodates.
Murelik.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui teil oli väike rasedus, siis ei peagi verd palju tulema ja üldse veritsus peale aborti on individuaalne. Kui teil palavikku ei ole ja ka alakõhus pole hoovalusid, äkki tekkinud suuremat verejooksu, siis arvaksin, et kontrollile ei pea kohe minema. Kontrollima peaksite end 1 kuu peale aborti. Kui kaebused on olema, siis minge kohe end näitama. Katsudes valulikkus võib olla tingitud munasarjast, mis reageerib abordijärgselt. Kui valu on sama kõndides, siis minge ikka end näitama.Dr.Kadastik