kõhuvalu raseduse 15.nädalal 13.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Juba paar päeva on alakõhus pakitsustunne, vahepeal ka õrnalt torkiv tunne.Kuidas eristada ohutut valu ja ohtlikku valu?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Seda, kas valu on ''ohtlik'' või mitte on raske eristada. Kui Teil on kaebused pöörduge oma naistearsti poole, kes teeb vajadusel uuringud. Raseduse algul võib mõnedel naistel olla alakõhus vähest valulikkust, sikutustunnet, mis võib olla tingitud emaka kasvamisest ja emaka hoidesidemete või liidete venitusest. Raseduse kulgu seesugune valulikkus ei mõjuta. Kas Teil on tegemist taolise valulikkuse või ähvardava raseduse katkemisega, saab öelda Teie arst Teile peale läbivaatust.
Tervitades Aire Sekavin