Duphaston ja rasedus 12.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Algamas on kaheksas rasedusnädal,arst ordineeris eelmisel nädalal
Duphastoni,määrimist ei olnud,aga arst arvas,et vajab toetust.
Paari päeva vältel tunnen ennast halvasti,jõuetus,pidev iiveldus,
kõhuvalud,mitte alakõhus vaid ülal,kõht ajab gaasi täis.
Kas on võimalik,et ravim tingib selle,või rasedus ise?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
On võimalik, et Teie kaebuste põhjuseks on Duphaston. Pöörduge oma naistearsti poole, et teha kindlaks, kas põhjuseks on ikkagi ravim. Kui tunnete ennast Duphastoniga halvasti ,on võimalik kollaskeha toetuseks kasutada teisi ravimeid.
Tervitades Aire Sekavin