rasestumine 04.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Üritame mehega last saada, kuid mulle on jäänud natuke segaseks, et millal
siis oleks selleks kõige parem päev kuus.
Kui mul olid päevad 03. juuli kuni 06 juuli, siis oli vahe 23 päeva ja
hakkasid nüüd jälle 30 juuli kuni 03 august. Seega, kui ma nüüd tahaksin
rasestuda see kuu, siis milline on mul see kõige parem päev selleks???

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Teil on 27 päevane tsükkel, siis oletades , et ovulatsioon toimub umbes 12 päeva enne oodatavat mensest (26.08?) võiks hea aeg olla rasestumiseks 13-16 august. Täpsemalt saate oma ovulatsiooni määrata ostes apteegist ovulatsioonitesti (õpetus on karbis olemas).
Edu Teile soovides Aire Sekavin