Raseduse katkemine 31.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kuidas saab aru kas on olnud iseeneslik abort ? Mis on selle eritundemärgid ?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Peaks olema menstruatsioonipeetus
2. Rasedustest on positiivne või hormoonanalüüs hCG-le veeniverest on tõusnud
3. Järgmine menstruatsioon on vererohkem, ka "tükkidena" ja raseduse osistega

Meditsiiniline nimetus on kompleetne abort ehk raseduse täielik iseeneslik katkemine. Naistearst otsustab uuringute järgselt, kas on vajalik emakaõõne puhastus, et vältida põletikke emakaõõnes ja edasist munajuhade umbumist.