Kreemitamine raseduse ajal 24.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 26a. ja 8-ndat nädalat rase. Mul tekkis küsimus seoses kreemitamisega. Igaüks räägib viimasel ajal erinevat juttu, nii mõtlesingi, et pöördun Teie poole, kuna austan väga Teie professionaalset arvamust.

Nagu ma aru saan, tselluliidikreeme kasutada ei tohi ja ega sellel pole vist mõtetki. Räägitakse, et see läheb kõik vereringesse - kas see vastab tõesti tõele?!

Olen nimelt kasutanud Loreali pinguldavat, niisutavat kreemi "Nutrilift" kuivale nahale, kuna teeb naha väga pehmeks ja pringiks. Kõhule ja rindadele hakkasin kasutama Biotherm'i venitusarmide vastast kreemi.

Kas ma tohin seda Loreali pinguldavat kreemi kasutada kogu raseduse aja või on see ka liiga tugev ja mõjub lootele???

Ette tänades,
Katre

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Katre!
Jään oma arvamuse juurde: raseda organismile on kasulik ujumine, võimlemine, viibimine värskes õhus, jalutuskäigud mere ääres jm.
Kosmeetikafirmade reklaami tuleb suhtuda huumoriga. Parim on see, mida ise enda heaks teete.
Rasedale on sobivamad apteegi hooldusvahendid kaebuste puhul. Liialdamine ei tule kasuks, lapsel võib tekkida diatees-allergia.