nädalad/narkoos 23.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, esimene küsimus on seotud mul raseduse pikkusega, nimelt: viimased päevad algasid 1 aprillil, seega rasedusnädalaid peaks praeguseks olema midagi 15 kanti, üle nädala aja tagasi tehtud UH määras raseduse pikkuseks 11 + 5, praeguseks siis 12 + 4, mille järgi ma peaksin siis nädalaid arvutama? Teine küsimus on järgmine: raseduse alguses, täpsemalt 7 mail, kui ma veel rasedusest midagi ei teadnud, tehti mulle emakakaela konisatsioon - kuidas mõjub see raseduse kulgemisele ja lapse arengule? Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Matemaatiline suurus arvutatakse viimase menstruatsiooni 1. päevast.
Tegelik ehk loote gestatsiooniaeg määratakse loote mõõtude järgi ultraheliuuringul.
Raseduse suuruse määramiseks on vähemalt 5 erinevat võimalust.
2. Rasedust ja lapse arengut see ei mõjuta.
Ettevaatlik tuleb olla ähvardava raseduse katkemise sümptomitega ja sünnitusel võib armistunud emakakael aeglasemalt avaneda.